Antresole na wymiar

Dające wiele możliwości antresole na wymiar

Pomieszczenie mieszkalne może być ciekawie i modnie urządzone bez konieczności dużych inwestycji. Jedną z propozycji pozwalających na otwarcie wnętrza, uczynienie go bardziej przestronnym mogą być . czytaj więcej »

tECZKI Ofertowe Druk

Teczki jako część organizacji biura

Z pewnością nie raz spotkaliście się Państwo z teczkami papierowymi. Już od przekroczenia progu przedszkola nie raz mieliście Państwo we własnych dłoniach. Jednak nadal są one niezbędne. Oto kilka p czytaj więcej »

Karma raw paleo

Środki do pielęgnacji psa - szampony

Każdy odpowiedzialny właściciel czworonoga musi zadbać o odpowiednie odżywianie, samopoczucie oraz zdrowie swojego pupila. Są to elementy niezbędne do sprawowania odpowiedniej opieki nad zwierzęciem. czytaj więcej »

materiały biurowe

Warszawa - materiały biurowe

Każda warszawska firma do sprawnego funkcjonowania potrzebuje różnorodnych materiałów biurowych. W związku z tym, warto zadbać o wysokiej jakości produkty, aby zapewnić skuteczne i płynne działanie p czytaj więcej »

BIDONy Z NADRUKIEm

Szybko sprzedane bidony z nadrukiem

Sprzedaż nie idzie zbyt dobrze? Zastanawiasz się nad tym, jakie artykuły można zaproponować w twoim sklepie? Jest wiele ciekawych rozwiązań a na pewno powinniśmy stawiać na to wszystko co będzie najb czytaj więcej »

 

Środki do pielęgnacji psa - szampony

Każdy odpowiedzialny właściciel czworonoga musi zadbać o odpowiednie odżywianie, samopoczucie oraz zdrowie swojego pupila. Są to elementy niezbędne do sprawowania odpowiedniej opieki nad zwierzęciem. Często również opieka nad psem wymaga użycia specjalistycznych środków pielęgnacyjnych. Dla psów to między innymi szczotki, grzebienie, perfumy oraz szampony i odżywki. Te produkty mogą wydawać się breweriom, jednak każdy właściciel psa z długą sierścią lub krótką, ale wymagającą przyzna, że stosowanie tych środków pomaga zachować higienę psa oraz czystość w domu. Długie spacery szczególnie te jesienne powodują, że sierść pupila często się brudzi. Dzieje się tak szczególnie wtedy, kiedy pupil ma dłuższą gęstą sierść lub wtedy, gdy pies lubi tarzać się w ziemi i zaglądać do różnego rodzaju dziur i nor. W takich przypadkach niezbędna jest kąpiel z zastosowaniem dedykowanych kosmetyków.

Szampony dla psów

Do dedykowane środków do kosmetyki psów należą szampony. Te przeznaczone dla psów zawierają delikatne substancje myjące, które nie powodują podrażnień i alergii. Szampony dla psów mają dostosowane skład, a także pH dzięki temu każdy właściciel może być pewny, że stosowany kosmetyk jest odpowiedni dla pupila. Szampony dla psów testowane są dermatologicznie, dlatego nie ma obawy, że wywołają reakcje niepożądane. Jeżeli jednak właściciel obawia się wpływu szamponu na psią sierść i skórę, może wybrać produkt, który przeznaczony jest dla skóry wrażliwej ze skłonnością do alergii.

Jak wybrać szampon dla psa? karma raw paleo

Dokonując wyboru szamponu, należy wziąć pod uwagę rasę naszego psa, która wiąże się bezpośrednio, że rodzajem jego sierść. Dla psów długowłosych polecane są szampony, które zawierają większą ilość środka myjącego, który bez problemu dociera między wszystkie pukle sierści. Jeżeli właściciel posiada psa o krótkiej, szorstkiej sierści powinienem wybrać szampon, który zapewni odpowiednie nawilżenie, a tym samym miękkość. Zawsze w razie wątpliwości można skonsultować się ze sprzedawcą w sklepie zoologicznym lub za pomocą strony internetowej.

karma raw paleo

Dodatkowe zalety zastosowania szamponów

Odpowiednio dobrane szampon, który stosowany jest regularnie, może przynieść dodatkowe korzyści zarówno dla właściciela, jak i psa. Sierść szczególnie ta zmoczona podczas spaceru wydziela specyficzny zapach, który dla niektórych powoduje nieprzyjemne odczucia. Regularne stosowanie szamponu dla psów pozwala na niwelowanie tego zapachu, dzięki czemu sierść pupila zawsze pięknie pachnie. Dodatkowym atutem stosowania szamponu dla psa jest również to, że sierść pupila staje się miększa i przyjemniejsza dotyku. Warto dodać również, że szampony dla psów często uzupełnione są składniki odżywczymi, które nadają sierści połysk miękkość i delikatność. Jest to doskonały pomysł szczególnie dla psów z długą i gęstą sierścią. Do zalet szampon dla psów należy również fakt, że odżywiają one skórę zwierzęcia, niwelując łupież, podrażnienia skórne i innego typu schorzenia dermatologiczne.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego szamponu dla psa, czyli takiego, który będzie dostosowany do jego rodzaju sierści, gwarantuję odpowiednie nawilżenie, pielęgnacje skóry, a także powoduje, że sierść pupila staje się miękka, błyszczące i odpowiednio nawilżona. Należy zaznaczyć, że zakup szamponu dla psa nie jest ogromnym wydatkiem, dlatego każdy właściciel powinien zainwestować w ten produkt kosmetyczny.